World Cleanup Day w Radomiu

Miesiąc wrzesień jest nie tylko miesiącem, w którym rozpoczyna się kolejna pora roku jaką jest jesień ale również jest miesiącem w którym wiele organizacji czy szkół organizują sprzątania swojego otoczenia. W tym roku mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w międzynarodowym sprzątaniu jakim jest World Cleanup Day, czym również było reprezentowane nasze miasto Radom.
To wydarzenie w Polsce organizowane było po raz trzeci, a po raz pierwszy w Radomiu. Wydarzenie lokalne organizowane przez stowarzyszenie Zielona Akcja otrzymało patronat Prezydenta Miasta Radomia.
W wydarzeniu wzięło udział ponad 30 osób, gdzie w dwie godziny zebrali ponad 110 worków śmieci.
Teren w pobliżu rzeki Mlecznej na os. Michałów był bardzo zaśmiecony, ale to tylko motywowało uczestników do większego uczestnictwa i zaangażowania się o dbanie czystości naszej Planety.
Dzięki uprzejmości Decathlon Radom otrzymaliśmy wodery dzięki czemu mogliśmy tego dnia posprzątać samą rzekę mleczną. Dzięki otrzymaniu woderów stowarzyszenie będzie mogło szerzej i więcej posprzątać terenu a zwłaszcza terenu podmokłego czy innych części rzeki Mlecznej czy różnych zbiorników wodnych.

Uczestnicy na pamiątkę otrzymali pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa w wydarzeniu jakim było wspólne sprzątanie Ziemi .

Galeria

PoprzednieUliczka Tradycji 2023
NastępneDrugi piknik ekologiczny
Napisz komentarz