Konferencja naukowa

Dnia 19 Maja oraz 20 Maja Stowarzyszenie Zielona Akcja wzięło udział w Sympozjum oraz w Konferencji Naukowej. Wydarzenia miały miejsce w Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu.
Sympozjum odbyło się 19 Maja, na którym były omawiane tematy Zielonego Miasta. Reprezentacja Zielonej Akcji zaprezentowała tematy:
- Idea Zielonego Miasta oraz edukacja ekologiczna w rozwoju turystyki na obszarach cennych przyrodniczo.
Tutaj opowiedzieliśmy o potrzebie przystosowania mieszkania bardziej otwartego na świat oraz bardziej zielonego w czasie Pandemii, co powodem były obostrzenia zakazu wejść do parków czy lasów. Również opowiedzieliśmy o Interaktywnym Serwisie Turystycznym Ziemi Radomskiej i jego związku z turystyką m.in ekologiczną.
- Błękitno - zielone potrzeby miasta w dolinach rzek i cieków wodnych Radomia.
Pod tym tematem były przybliżone informację o stanie rzek i cieków w Radomiu i wraz z Prelegentem przeszliśmy od Rzeki Mlecznej aż po Strumień Godowski.

Natomiast 20 Maja odbyła się X Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Małe gesty wielkie czyny czyli o wolontariacie na miarę XXI Wieku". Tematem przez nas przygotowanym był:
- Wolontariat ekologiczny. Korzyści i wyzwania w budowaniu idei zielonego miasta w obliczu zmian klimatu.
Podczas prezentacji tego tematu poruszyliśmy potrzeby nowych nasadzeń w mieście oraz o zmianach w społeczeństwie, które pragnie większej ilości zieleni w swoim otoczeniu.

Galeria

PoprzednieWspólne sprzątanie z obywatelami Ukrainy
Następne Wspólne odkrywanie Radomia
Napisz komentarz