Stowarzyszenie Zielona Akcja Radom

img

Zielony Mikołaj

img Drodzy Kibice, Radomianie, Przyjaciele! Rozpoczynamy 12. edycję akcji "Zielony Mikołaj"! Pierwszy raz Mikołaj odbędzie się w Ekstraklasowym klimacie.
W trakcie akcji zbierane są fundusze na wsparcie dla dzieci z domów dziecka, rodzinnych domów dziecka, najbardziej potrzebujących rodzin z naszego regionu, a także specjalistycznych ośrodków pomocy.
Zapraszamy do udziału wszystkich kibiców, mieszkańców Radomia, osoby prywatne, przedsiębiorców dużych i małych, instytucje i każdego kto chciałby pomóc. Warto pomagać! W ramach akcji Zielony Mikołaj w ubiegłym roku odwiedził:
- Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu
- Słoneczny Dom Dziecka w Radomiu,
- Dom Samotnej Matki w Radomiu,
- Dom Dziecka "Panda" w Kozienicach,
- Szpital Powiatowy w Kozienicach
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu,
Zielony Mikołaj przygotował w poprzednim roku ponad 500 paczek ze słodyczami i gadżetami dla dzieci. Ponadto staraliśmy się wyposażyć naszych podopiecznych w środki czystości, natomiast instytucje dodatkowo w pomoce i zabawki edukacyjne. Zabawek, maskotek starczyło dla wszystkich. Oprócz słodyczy i zabawek udało się również przekazać trochę elektroniki dostarczając dwie konsole, drukarkę, tablety czy odtwarzacz DVD z bajkami dla dzieci. Sytuacja wymagała również zakupu bardziej specjalistycznego sprzętu w postaci piecyka dwufunkcyjnego, więc i taki trafił tam gdzie był potrzebny najbardziej.
Zbieramy w zasadzie wszystko co tylko nadaje się do użytkowania: zabawki, artykuły spożywcze długoterminowe (np. ryż, mąka, makaron), książki, słodycze, ubrania, kosmetyki, środki chemiczne.
Wielkimi krokami zbliża się finał akcji, która na stałe zagościła w świadomości wszystkich, zintegrowała kibiców, mieszkańców, zmobilizowała do działania grupy, emigrację i lokalną społeczność. Zachęcamy do wsparcia Zielonego Mikołaja! To już 12. edycja tej akcji! Zbiórka trwa do 2 grudnia.
W kwestii przekazania darów prosimy o kontakt pod numer telefonu
730 304 445 lub 510 421 631