Dzień Drzewa 2023

Dzień Drzewa 2023

Kolejny raz w Polsce obchodziliśmy Dzień drzewa. Warto podkreślić jak ważne są drzewa dla nas i dlaczego warto je bronić i robić wszystko, aby ich było jak najwięcej wokół nas. To one oczyszczają powietrze i produkują tlen jak również pochłaniają duże ilości wody, którą następnie wypuszczają w otoczenie ochładzając powietrze wokół nas. Ale to nie wszystkie możliwości, jakie posiadają drzewa.

Nasze Stowarzyszenie 10 Października miało zaszczyt wystąpić na Pierwszym forum pod nazwą „Więcej drzew – więcej czystego powietrza”. Spotkanie odbyło się w Kamienicy Deskurów i przybliżyliśmy słuchaczom m.in. czym się nasze stowarzyszenie zajmuje i co głównie robimy. Następnie prawdziwi miłośnicy drzew, którzy nie kończą tylko o mówieniu na ich temat, udali się na Plac Żołnierzy 72 Pułku Piechoty, gdzie posadzili pamiątkowe drzewo wraz z przedstawicielami Wydziału Ochrony Środowiska I Rolnictwa przy Urzędzie Miejskim w Radomiu oraz z przedstawicielami Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce-Letnisku.

Mieliśmy również ogromny zaszczyt przyłączyć się do wspólnego sadzenia wraz Stowarzyszeniem Łączy nas Radom jak również z mieszkańcami os. XV – lecia, gdzie posadziliśmy 5 drzew oraz 22 krzewy, czym kontynuowaliśmy zieloną rewitalizację tego osiedla.

Bo drzewa są nam potrzebne, a my jesteśmy potrzebni drzewom.

Galeria

PoprzedniDrugi piknik ekologiczny
NastępnyJarmark Bożonarodzeniowy