Drugi piknik ekologiczny

Drugi piknik ekologiczny

Za nami drugi piknik ekologiczny z okazji 200-lecia Parku Stary Ogród, którego organizatorem było nasze Stowarzyszenie. Mimo pokrzyżowania przebiegu działań przez pogodę była pozytywna atmosfera i chętni, którzy wzięli udział w spacerze po parku oraz ci którzy przybyli oddać baterię, za które otrzymali od nas sadzonkę. Na uczestników pikniku czekały gry i zabawy, darmowe sadzonki czy ciekawostki leśne, można było również skorzystać z zabezpieczenia swojego jednośladu, którego dokonywali Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Głównym punktem wydarzenia było posadzenie wyjątkowej sadzonki dębu, która to posiada certyfikat od Lasów Państwowych. Sama sadzonka jest potomkiem najsłynniejszego pomnika przyrody w Polsce, jakim jest Dąb Bartek. Sadzenia Potomka Dębu Bartka oraz odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonały: wiceprezydent Radomia – Pani Marta Michalska – Wilk wraz z Małgorzatą Ryszewską – Prezes Stowarzyszenia Zielona Akcja. Z tej okazji został rozdany certyfikat, który otrzymali: wiceprezydent miasta Radomia Pani Marta Michalska – Wilk, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Pani Małgorzata Pietraszewska oraz Miejski Konserwator Przyrody Pani Ewa Głowacka.

Mieszkańcy mogli również wziąć udział w spacerze po Starym Ogrodzie, który to poprowadził Pan Paweł Puton z Resursy Obywatelskiej. Uczestnicy spaceru otrzymali pamiątkowe pocztówki, na których były umieszczone fotografie Starego Ogrodu.

Razem z nami wydarzenie tworzyli:


Urząd Miejski w Radomiu

Nadleśnictwo Radom

Decathlon Radom

Resursa Obywatelska

Komendy Miejskiej Policji w Radomiu

Klub edukacyjno – artystyczny Trampolinek

Galeria

PoprzedniWorld Cleanup Day w Radomiu
NastępnyDzień Drzewa 2023