Ruszyły spotkania z mieszkańcami

Ruszyły spotkania z mieszkańcami

Pierwsze spotkanie odbyło się 24 lutego w Instytut Miejski - Kamienica Deskurów, a temat przewodnim tego dnia było "Zieleń miejska dla klimatu miasta".

Wstępem spotkania było poznanie bliżej naszej organizacji oraz jej dokonań w okresie 5-letniej jej działalności. Rafał Gałecki przybliżył działalność Zielonej Akcji, gdzie następnie zapowiedział działania wiosenne, które będą miały miejsce od Marca do Maja (włącznie) i będą pod nazwą "Wiosenna Inwazja Zieleni". 😍

Kolejnym punktem spotkania tego dnia było przybliżenie wiedzy na temat drzewostanu w mieście i szukaliśmy odpowiedzi na zadane pytanie "Jak ważny jest drzewostan w przestrzeni miejskiej?". Podczas prezentacji rozwinęła się burzliwa dyskusja dotycząca sadzenia i wycinania drzew oraz recyklingu, odbioru zużytych opon czy materiałów budowlanych.

Głównym punktem spotkania tego dnia było oficjalne uruchomieniowe serwisu zgłoszeniowego pod nazwą Clean City Radom (CCR), który został zaprezentowany i omówiony przez Łukasza Rydzyńskiego. Aby korzystać z serwisu należy się zarejestrować na www.zielonaakcja.eu

W dzisiejszym świecie należy dbać o swoje bezpieczeństwo, w szczególności w sieci i dlatego podjęliśmy kroki bezpieczeństwa korzystania z naszego serwisu.

Dziękujemy wszystkim za obecność tego dnia na spotkaniu i czekamy na wspólne wiosenne działania.

Gorące podziękowania kierujemy również do redakcji Radio Plus Radom za wsparcie medialne.

Dla obecnych czekał drobny poczęstunek w postaci kawy, herbaty oraz ciastka.


Galeria

PoprzedniPierwsze spotkanie z mieszkańcami
NastępnyWielki test wiedzy o Radomiu