Sprzątanie na pierwszy dzień wiosny

Sprzątanie na pierwszy dzień wiosny

Powitanie wiosny, każdy z nas spędza na własny i różny sposób. Niektórzy dokonują wiosennych porządków w swoich domach oraz ogrodach, najmłodsi wg tradycji palą bądź topią marzannę, co już odchodzi się powoli od tej tradycji i dzieci w niektórych szkoła wywieszają marzannę w oknach swoich klas a jeszcze inni dokonują sprzątania terenów zielonych, które są wspólnym dobrem.

20 Marca posprzątaliśmy wokół grilla miejskiego przy ul. Rybnej oraz część rzeki Mlecznej. Mimo małego wsparcia mieszkańców udało nam się zebrać 18 worków śmieci jak również znaleziony został jeden wózek sklepowy czy dolna część manekina, który wykorzystywany jest na wystawach sklepowych czy targowych. Wiele razy wcześniej sprzątaliśmy ten teraz, ale i tak nadal znajduje się tam mnóstwo śmieci przy kolejnych organizowanych przez nas akcji. Uczestnicy znajdowali śmieci w workach, które powinny nie znajdować się w takim miejscu a zwłaszcza przy rzece a w kontenerze gdzie ich miejsce. Przy próbie wyciągnięcia takiego worka on ze starości i wpływu natury cały się rozlatywał w rękach. Mimo chęci i starań nie udało nam się wszystkiego posprzątać i pozostało jeszcze śmieci na tym terenie więc na pewno jeszcze wrócimy w to miejsce aby było jeszcze czystsze i bardziej przyjazne

Dziękujemy Asi za pomoc w zadbaniu o kawałek naszej ojczyzny oraz serdecznie dziękujemy Zakład Usług Komunalnych w Radomiu za odbiór odpadów.

Przyroda budzi się do życia więc zróbmy, aby budziła się w czystym otoczeniu co bardziej jest dla niej przyjazne.

Galeria

PoprzedniSzkolenie w Brzeźnicy gmina Kozienice
NastępnyZielona turystyka - Drugie spotkanie z mieszkańcami